Jídelníček 3. – 7. 6. 2019 

Pondělí 3. 6. 

Svačina: Bonavita zapékané müsli s ovocem, jablko, mléko od kraviček (1, 5, 6, 7, 8, 12)

Oběd: Krůtí kaldoun (9,7), Králičí karbošíky, šťouchané brambory, okurkový salát (1,11,7)

Svačina: celozrnný rohlík s mrkvovo jablečnou pomazánkou, výběr zelenin (1, 11, 7)

Úterý 4. 6.

Svačina: Ovocná přesnídávka, kukuřičné křupky

Oběd: Polévka z červené čočky, rajčat a cukety (9), Hovězí masíčko po myslivecku, domácí kynutý celozrnný knedlík (9, 7, 1, 3, 11)

Svačina: Žitný chléb s avokádovou pomazánkou, výběr zelenin (1,11,7)

Středa 5. 6.

Svačina: Nepečený piškotový dort s jahodami, mléko od kraviček (1,3,7)

Oběd: Špenátová polévka s vejcem a celozrnnými krutony (9, 7, 1, 3, 11), Steak z mahi-mahi, vařené brambory, dušená karotka s hráškem (4)

Svačina: Celozrnný rohlík s fazolovou pomazánkou s křenem, výběr zelenin (1,11,7)

Čtvrtek 5. 6.

Svačina: Emco ovesné sušenky, banán, mléko od kraviček (1,5,6,7,8,11)

Oběd: Kuřecí vývar s mrkvovým kapáním (9, 3, 1), Kuřecí kousky s pórkovou omáčkou, dušená rýže (9, 1, 7)

Svačina: Žitný chléb s pomazánkou z mrkve a čínského zelí, výběr zelenin (1,11,7)

Pátek 7. 6.

Svačina: Jablkovo vanilkový puding s piškoty, mléko od kraviček (1,3,7)

Oběd: Kapustnica se sušenými švestkami (7), Krůtí maso s dýňovou omáčkou a tahini, těstoviny (9, 11, 7, 1)

Svačina: Celozrnný rohlík s tuňákovou pomazánkou s vejci, výběr zelenin (1,11,4,7,3,10)

 

Jídelníček 10. – 14. 6. 2019

Pondělí 10. 6. 

Svačina: Fit müsli tyčinka, mandarinka, mléko od kraviček

Oběd: hovězí polévka s nudlemi a zeleninou (9, 1), smažený steak z aljašské tresky, vařené brambory, tatarka Bionea (4, 1, 3, 11, 7)

Svačina: Celozrnný rohlík s pomazánkou s vejci a celerem, výběr zelenin (1,11,7,3,9)

Úterý 11. 6.

Svačina: Tvarohový dezert Termix, grahamový chlebíček (1,7)

Oběd: hrachová polévka s mořskou řasou arame (6), krůtí maso s houbovou omáčkou, bramborové noky (9, 7, 1)

Svačina: Šátečky se špenátem a lučinou, výběr zelenin (1,3,7)

Středa 12. 6.

Svačina: třešňová bublanina, mléko od kraviček (1, 3, 7)

Oběd: kuřecí vývar s drožďovým kapáním (9, 1, 11, 3), pečené kuřecí čufty s pažitkou, vařené brambory, jablečný kompot (1, 11, 3)

Svačina: celozrnný rohlík s šunkovou pěnou, výběr zelenin (1, 11, 7)

Čtvrtek 13. 6.

Svačina: kukuřičné lupínky, banán, mléko od kraviček (1, 8)

Oběd: krémová květáková polévka (7, 9), zapečené šunk´n´fleky, zelný salát s paprikou (7, 3, 1, 11)

Svačina: žitný chléb se zeleninovou pomazánkou se sýrem, výběr zelenin (1, 11, 7, 9)

Pátek 14. 6.

Svačina: slepovaný rýžový chlebíček s džemem, mléko od kraviček (6)

Oběd: zeleninový vývar s těstovinami (9, 1), kuřecí masíčko dle paní domácí se zeleninou, dušená rýže

Svačina: celozrnný rohlík s bramborovou pomazánkou se sýrem, výběr zelenin (1, 11, 7)
 

Jídelníček 17. – 21. 6. 2019 

Pondělí 17. 6. 

Svačina: Bonavita müsli rybízové, hruška, mléko od kraviček (1, 5, 6, 7, 8)

Oběd: hrstková polévka (1, 9), krůtí maso na kari, šťouchané brambory (9, 1),

Svačina: celozrnný rohlík se zeleninovou pomazánkou, výběr zelenin (1, 11, 7, 10)

Úterý 18. 6.

Svačina: ovocná přesnídávka, sýrový chlebíček (1, 7)

Oběd: hovězí vývar s hráškem a rýží (9), pečené krůtí maso s hořčičnou omáčkou, těstoviny (9, 10, 7, 1)

Svačina: žitný chléb s pórkovou pomazánkou s vejci, výběr zelenin (1, 11, 7, 3)

Středa 19. 6.

Svačina: mramorová bábovka, pomeranč, mléko od kraviček (1, 3, 7)

Oběd:  celerová polévka s brambůrkami a mrkvičkou (9, 7), zapečený tuňák s bramborami, rajčaty, cibulí a sýrem, salát z červeného zelí s pomerančem (4, 7, 3)

Svačina: pirohy s krůtím masem a zeleninou sypané sezamovými semínky, výběr zelenin (1, 3, 11, 7)

Čtvrtek 20. 6.

Svačina: cereální sušenky bebe mini, mandarinka, mléko od kraviček (1, 3, 5, 6, 7, 8)

Oběd: kuřecí vývar se zeleninovými noky (9, 1, 3), rizoto s kuřecím masem a zeleninou, sypané sýrem (9, 6, 7)

Svačina: žitný chléb s pomazánkou z ředkviček, pažitky a vajec, výběr zelenin (1, 11, 3, 7)

Pátek 21. 6.

Svačina: vánočka, banán, mléko od kraviček (1, 8, 7)

Oběd: zeleninová ragú polévka (9, 7), hovězí masíčko s křenovou omáčkou, domácí kynutý knedlík s mrkví (9, 7, 1, 3)

Svačina: celozrnný rohlík s kukuřičnou pomazánkou, výběr zelenin (1, 11, 7)

 

Jídelníček 24. – 28. 6. 2019 

Pondělí 24. 6. 

Svačina: Fit müsli tyčinka, jablko, mléko od kraviček

Oběd: hovězí vývar s kořenovou zeleninou a bezpluchým ovšem (9, 1), vepřové masíčko dušené v kapustě, vařené brambory (1, 9)

Svačina: celozrnný rohlík s kuřecí pomazánkou se sýrem, výběr zelenin (1, 11, 7) 

Úterý 25. 6.

Svačina: ovocný jogurt, kukuřičné tyčinky, pomeranč

Oběd: cizrnová polévka s majoránkou, krůtí plátek s přírodní omáčkou, bramborový knedlík, smetanový špenát (9, 1, 7)

Svačina: žitný chléb s batátovou pomazánkou, výběr zelenin (1, 11, 7)

Středa 26. 6.

Svačina: jablečný závin z listového těsta, mléko od kraviček (1, 3, 7)

Oběd: česnečka se zeleninou a celozrnnými krutony (9, 1, 11), gratinovaná mletá mořská štika se zeleninou a sýrem, bramborová kaše (4, 9, 7, 1)

Svačina: celozrnný rohlík s okurkovou pomazánkou, výběr zelenin (1, 11, 7)

Čtvrtek 27. 6.

Svačina: ovesné sušenky, kiwi, mléko od kraviček (1, 3, 7, 8)

Oběd: kmínová polévka s vejci (9, 3, 6), špagety s kuřecím masem a brokolicí v sýrové omáčce (9, 7, 1)

Svačina: žitný chléb s rajčaty a strouhaným sýrem, výběr zelenin (1, 11, 7)

Pátek 28. 6.

Svačina: celozrnný rohlík s pomerančovým máslem, hruška, mléko od kraviček (1, 11, 7)

Oběd: kuřecí vývar se zeleninkou a kuskusem (9, 1), krůtí kousky s mrkví, dušená rýže (9, 7, 1)

Svačina: celozrnný rohlík s vajíčkovo šunkovou pomazánkou, výběr zelenin (1, 11, 7, 3, 10)

 

 

Seznam potravinových alergenů , které podléhají označení alergenu

legislativnímu označování dle směrnice 1169/11 EU
1) Obiloviny obsahující lepek                                                č. 1
2) Korýši a výrobky z nich                                                    č. 2
3) Vejce a výrobky z nich                                                     č. 3
4) Ryby a výrobky z nich                                                      č. 4
5) Podzemnice olejná (arašídy) a výrobky z nich                     č. 5
6) Sójové boby (sója) a výrobky z nich                                  č. 6
7) Mléko a výrobky z něj                                                      č. 7
8) Skořápkové plody a výrobky z nich – ořechy                       č. 8
9) Celer a výrobky z něj                                                       č. 9
10) Hořčice a výrobky z ní                                                    č. 10
11) Sezamová semena (sezam) a výrobky z nich                    č. 11
12) Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg, ml/kg, l, č. 12
13) Vlčí bob (LUPINA) a výrobky z něj                                   č. 13
14) Měkkýši a výrobky z nich                                                č. 14